Disability
A A A
Contrast

Wpisy do Kroniki OVA

Z dużym wzruszeniem wysłuchałem koncertu Vita Activa. Dziękuję Wam za przedstawienie nam, ludziom zabieganym, innego oblicza człowieczeństwa. Przez ten koncert przypomnieliście nam wiele wartości.  Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska. Gdańsk, 24.02.2000 r.

 

Jesteście coraz lepsi! To wielkie szczęście i radość patrzeć na was i słuchać waszej muzyki. Dziękuję, że uświetniliście swoją grą uhonorowanie w Sejmie najlepiej współpracujących ze Stowarzyszeniem Samorządów. Niech Wam się szczęści w roku 2000. Krystyna Mrugalska, Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Warszawa, 01.2000 r.

 

Wielką okazją i szczęściem jest możliwość wysłuchania tak pięknego koncertu orkiestry Vita Activa. Z wyrazami uznania.  Barbara Grabińska, Vice przewodnicząca Europejskiej Organizacji ds. Informacji i Orientacji Szkolnej i Zawodowej Euro-Orientation.

 

Pragnę wyrazić swoje szczere uznanie dla wspaniałej idei popularyzacji instrumentów perkusyjnych. Gratuluję bardzo udanego koncertu, chylę czoła przed pomysłodawcą i dyrygentem Orkiestry – panią Mirosławą. Życzę dalszych sukcesów artystycznych. Wojciech Bałdys, Prezes Oddziału Pomorskiego Polskiego Stowarzyszenia Perkusyjnego. Koszalin, 11.12.1999 r.

 

Dziękuję za możliwość uczestnictwa w Uczcie Duchowej. Życzę radości tworzenia. Życzę optymizmu. Zapamiętam to spotkanie na zawsze. Ryszard Świlski, Przewodniczący Rady Powiatu Gdańskiego. Pruszcz Gdański, 6.11.1999 r.

 

Spotkał mnie wielki zaszczyt zagrać ze wspaniałą orkiestrą Vita Activa za co serdecznie dziękuję. Życzę wielu wspaniałych koncertów i wielu sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Andrzej Gajos, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, 6.11.1999 r.

 

Z wielką radością śpiewaliśmy z Waszym wspaniałym zespołem. Gratuluję poziomu i chętnie zaśpiewamy z wami znowu. Maria Dąbrowska, dyrygentka chóru „Cantabile”. Koszalin, 12.12.1999 r.

 

Z gorącymi podziękowaniami za dostarczone wzruszenia. Z ogromnym szacunkiem dla waszej pracy. Maria Pyrkosz. Paryż.

 

To było wspaniałe. Jesteśmy bardzo wzruszeni tym spotkaniem. Do zobaczenia wkrótce. Dalej tak. Dziękuję. Marie Therese Graveleau, Ośrodek Informacji o Wielorakiej Niepełnosprawności. Paryż.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami, podziękowaniem za wspaniały koncert w Hamburgu i najlepszymi życzeniami wielu muzycznych i osobistych sukcesów. (…)

 

Kochani! Cudowne, wspaniałe! Jesteśmy wzruszeni i zachwyceni. Życzymy wspaniałych koncertów, radości z uprawiania muzyki. Do zobaczenia w Koszalinie na następnym koncercie. Koszaliński Chór Nauczycielski im. F. Nowowiejskiego. Koszalin. 

 

Kto miłuje więcej niż może wyrazić, ten tak gra jak Wy Kochani. To olbrzymie przeżycie. Marian Nowicki. Koszalin.

 

Cudowne, niezapomniane chwile, przeżyłam na Waszym wspaniałym koncercie. Dziękuję wszystkim, a przede wszystkim moim córkom. Barbara Lipińska. Koszalin.

 

Dziękujemy za piękny koncert! Jesteśmy pełne podziwu i uznania. Żałujemy, że nie możesz być z nami.  Jolanta Burnus, Elżbieta Bednarczyk, Zofia Wcisłowska. Koszalin.

 

Brawo!!! Vita Activa! Kochani, jak zwykle jesteście cudowni. Myślami ciągle jestem z Wami. Rzućcie Europę na kolana. Do zobaczenia! Dorota Rybner. Berlin, 24.06.1999r.

 

Kochane Robaczki, to było coś dla duszy, wielkie dzięki, gęsią skórkę miałam nawet na piętach. Trzymajcie się mocno razem i trwajcie długo jeszcze. Do zobaczenia i dobrej zabawy w dalszej drodze. Alicja. Berlin, 24.06.1999r.

 

Dziękuję za wzruszenia. Alina. Paryż, 30.06.1999r.

 

Koncert był wspaniały. Ingrid. Hamburg, 3.07.1999r.

 

Dużo wzruszenia sprawiło mnie Wasze cudowne muzykowanie. – […] Hamburg, 3.07.1999r.

 

Z wielkim wzruszeniem i radością wysłuchaliśmy przepięknego koncertu, który dostarczył nam głębokich przeżyć. Serdecznie dziękujemy za to. Korzystając z tak niezwykłego spotkania w imieniu rodziców i dzieci z dziennego centrum aktywności w Gdyni, życzymy z okazji Nowego Roku dużo zdrowia i szczęścia i zadowolenia. Niech ten Nowy Rok przyniesie pokój i miłość. – (…). Gdynia 29.12.1999r.

 

Wszystkiego dobrego w 2000 – tysięcznym roku i nowym tysiącleciu, życzy Bogusław Bauer „Bogusławski”. Gdańsk, 6.01.2000r.

 

Z wielką wdzięcznością i uznaniem dla talentów i pomysłów, za jednocześnie i siłę, z którą można do nieba. Niedałtowski. Gdańsk, 6.01.2000r.

 

Wspaniałej orkiestrze Vita Activa z pozdrowieniami od „Klanu” Zygmunt Kęstowicz „Pradziadek” 2000. Warszawa.

 

Orkiestrze Vita Activa serdeczne podziękowanie za cudowne wzruszenia. Ewa Krupińska-Busk, Sekretarz Komisji Rodziny. Warszawa.

 

Dziękuję za wspaniały koncert. Jestem zachwycony, oczarowany. Wprost brakuje mi słów na wyrażenie tego co odczułem. Cezary Leś (…), Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Warszawa, 30.01.2000r.

 

Przeżycie niebywałe. Jesteście cudowni. Sądzę, że muzyka pozwala Wam słoneczniej patrzeć na świat. Obyście Kochani uśmiechali się jak najczęściej i szeroko. Dziękuję. Hanna Kwiatkowska -Tulczyńska – Kawaler Orderu Uśmiechu. Warszawa, 30.01.2000r.

 

Czuję, że mogę z Wami grać, a jak grać to i być. Krystyna Konieczny, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

 

Dziękujemy, że potraficie wzruszyć i poruszyć każde wrażliwe serce – bo dzięki wam potwierdzają się słowa Marii Grzegorzewskiej, że: nie ma ludzi niepełnosprawnych, są tylko ludzie. Dyrektor i Pracownicy Oddział Pomorskiego PFRON. Gda

 

Dziękujemy za wspaniały koncert. Gratulacje i wyrazy podziwu. Prof. Zbigniew Kwieciński, Prezes Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Członek Korespondent PAN.

 

Fenomenalny koncert. Serdecznie dziękujemy. Prof. Aleksander Nalaskowski, Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK.

 

Jestem melomanką. Tym bardziej dziękuję za wspaniały koncert i ucztę duchową. (…) UAM.

Wyrażam gorące podziękowanie, jestem pod wrażeniem Dzieła Wielkiego i Prawdziwego. Jako przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Zjazdu Pedagogicznego dziękuję Całej Orkiestrze, Pani Dyrygent i Panu Kierownikowi za ten trud przybycia do nas – to wielka Misja i zaszczyt dla nas. Do zobaczenia. Prof. Maria Marta Urlińska.

 

Genialnym animatorom i twórcom uniwersalnie ważnej idei sięgania po nowe życie przez muzykę i (…) wspólnotę twórczą oraz wspaniałym wykonawcom wielkie wielkie dzięki i gratulacje. Prof. Lech Witkowski.

 

Z wielkim uznaniem i podziwem wysłuchałam koncertu Grupy Vita Activa. To muzyka i jej wykonanie zamienia zespół w niesamowitą (…) całość, dającą możliwości przeżywania i (…) i wykonawcom i słuchaczom. W zachwycie dla dzieła. Uczestnik Zjazdu Pedagogicznego.